• Koncert muzyki klasycznej

• 8 marca 2023 wraz z dziećmi z grupy Mrówki i Pszczółki wybraliśmy się na koncert muzyki klasycznej organizowany przez Filharmonię Dla Dzieci. Słuchaliśmy Mozarta, Bacha oraz muzyki filmowej skomponowanej przez znakomitego Johna Williamsa. Poznaliśmy też kilka instrumentów, m.in waltornię i flet piccolo. Podziwialiśmy piękne wnętrza Pałacu Staszica oraz świetnie się bawiliśmy :)

• Udział naszych wychowanków w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim „Zaczarowane słowa”.

•      Czwórka dzieci z naszego przedszkola wzięła udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 145 „Czterolistna Koniczynka”. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał „Znane i lubiane wiersze Doroty Gellner”. Miło nam powiadomić, że dwójka dzieci z naszego przedszkola zakwalifikowała się do II etapu konkursu, który odbył się w Filii MDK MOKOTÓW na ul. Odyńca.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za odwagę i podjęcie się niełatwej przecież dla przedszkolaków sztuki recytowania, a rodzicom za wsparcie i trud włożony w przygotowania

• Pomagamy

• Dziękujemy Państwu za wszystkie przyniesione rzeczy. Nasze dzielne przedszkolaki przygotowały kartki świąteczne z życzeniami dla Seniorów. Dzięki uprzejmości Taty Tadka z Grupy I paczki zostały dostarczone do DPS-u. Bardzo dziękujemy za pomoc.

• Spotkanie informacyjne

Zapraszamy rodziców dzieci kandydujących do naszego przedszkola

na spotkanie informacyjne,

które odbędzie się w dniu 07.03.2023r. /wtorek/

• Akcja - zbieramy stare klucze

•    Zachęcamy do udziału w zbiórce starych kluczy, kłódek, tzw. "małego złomu" dla fundacji "Akogo?" utrzymującej klinikę Budzik. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane Polskiemu Stowarzyszeniu Licencjonowanych Serwisów Kluczowych na złom, a pozyskane pieniądze trafią do fundacji.
                 Pudełko zbiórki znajduje się w przedszkolu pod tablicą informacyjną, przy wejściu na salę gimnastyczną.
            Akcja trwa od lutego do końca kwietnia b.r. W przypadku pytań zapraszamy do p. Ani z gr. II.

• Grupa II - wycieczka do Teatru Małego Widza

• 2 marca  grupa "Motylków" również wyruszyła na swoją pierwszą wycieczkę. W Teatrze Małego Widza dzieci obejrzały spektakl "Kosmos".

Przedszkolaki poznały planety bawiąc się w przestrzeni instalacji teatralnej związanej z kosmosem.

• Grupa I - Teatr Małego Widza

• 1 marca b.r. ,,Biedronki'' po raz pierwszy wzięły udział w wycieczce. W Teatrze Małego Widza dzieci poznawały inne planety, działając, oglądając i bawiąc się w przestrzeniach instalacji teatralnej ,,Kosmos''. Na zdjęciu widać, jak mali kosmonauci zbierają siły do międzygwiezdnej podróży.

• Grupa III- wycieczka do Teatru Guliwer

• 1 marca grupa Mrówki wybrała się na wycieczkę do Teatru Guliwer na przedstawienie pt.: "Jak się robi cyrk?". Dzieci miały okazję zobaczyć trochę magii na scenie, niesamowite efekty specjalne oraz bardzo ciekawą grę aktorów. Przedszkolaki wróciły zachwycone i nie mogą doczekać się kolejnego wyjścia, które już wkrótce.

• Wycieczka grupy V do Muzeum Narodowego

•       W dniu 10.02.2023r.  grupa V ,,Ważki'' wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego.
            Podczas pobytu w muzeum dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. „W malarskiej pracowni”. Przedszkolaki w otoczeniu najwspanialszych dzieł sztuki dowiedziały się:
            co jest potrzebne malarzowi do pracy? czym jest talent? gdzie pracuje artysta? oraz jakich narzędzi używa do tworzenia swoich prac. Zwieńczeniem lekcji było rysowanie własnych obrazków. Dzieci z dużym entuzjazmem podeszły do zadania.

• Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia,

niech spełniają się wszystkie marzenia

życzą

Dyrektor  oraz pracownicy Przedszkola Nr 138

• Finał konkursu ogólnopolskiego ,,Na prawo most, na lewo most''

• Komisja konkursowa miała trudny wybór, wszystkie prace są wspaniałe. Głosowanie zdecydowało o wynikach:

W kategorii Dzieci młodszych:

1 miejsce: Grupa ,,Słoneczka'' z Przedszkola Nr 317 ,,Smykolandia'' w Warszawie

2 miejsce: 4-latki z Przedszkola Nr 175 w Warszawie

3 miejsce: Grupa ,,Sówki'' z Przedszkola Nr 244 ,,Niegocińskie Skrzaty'' w Warszawie

Wyróżnienia:

Grupa ,,Arbuzy'' z Prywatnego Przedszkola Językowo-artystycznego ,,Słoneczna Kraina'' w Niepołomicach

Grupa ,,Pszczółki'' z Przedszkola Nr 317 ,,Smykolandia'' w Warszawie

W kategorii Dzieci starszych:

1 miejsce: Grupa ,,Misie'' z Przedszkola Nr 317 ,,Smykolandia'' w Warszawie

2 miejsce: 6-latki z Przedszkola Nr 139 w Warszawie

3 miejsce: Grupa ,,Duszki'' z Przedszkola ,,Promyk Słońca'' w Dziwnowie

Wyróżnienia:

Grupa II z Przedszkola Nr 199 w Warszawie

Grupa III z Przedszkola Nr 199 w Warszawie

Grupa IV z Przedszkola Nr 193 w Warszawie

Grupa ,,Tygryski'' z Przedszkola Nr 139 w Warszawie

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Nagrody i dyplomy zostaną wysłane pocztą.

Zapraszamy do udziału za rok...

• Życzenia dla Seniorów

• Bardzo dziękujemy Państwu za włączenie się do pomocy. Dziękujemy również Mamie Franka P. z IV Grupy za przewiezienie zebranych rzeczy.

• Pomagamy!

• Wszystkim bardzo dziękujemy za przyniesienie potrzebnych zwierzętom rzeczy. Dziękujemy także Mamie Kuby T. z I Grupy za przewiezienie darów do schroniska.

• Konkurs dla Rodzin naszych Przedszkolaków

• Konkurs plastyczno – fotograficzny,,Moja ulubiona postać z książki chciałaby mieszkać w Warszawie''. Szczegóły w regulaminie dostępnym w grupach. Prace można przynosić do dn. 21 listopada (do grupy Motylków).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! W głosowaniu społeczności przedszkolnej najwięcej punktów zdobyli: Lenka z I Grupy, Zosia J. z I Grupy oraz Gabryś z III Grupy.

Wyróżnienia otrzymali: Maja z I Grupy, Hania z II Grupy, Hania z III Grupy, Kazio i Witek z IV Grupy oraz Marysia z V Grupy. Dziękujemy za udział w zabawie.