Z radością informujemy, że nasze przedszkole uzyskało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 przeznaczone na zakup nowości wydawniczych i realizację działań promujących czytelnictwo.
          Przedszkolna biblioteka została wzbogacona nową literaturą dziecięcą.

Całkowity koszt realizacji programu wyniósł – 3 125 zł
          Kwota przyznanego wsparcia finansowego – 2 500 zł
          Wkład własny – 625 zł
          Liczba zakupionych książek papierowych – 93
          Liczba zakupionych audiobooków – 3
          Liczba zakupionych książek ogółem – 96

Informacja o zrealizowanych działaniach w ramach
           Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025:

Współpraca z biblioteką publiczną:

Wycieczka do biblioteki (Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 20 ul. Żuławskiego 4/6 Warszawa). Poznawanie zasad wypożyczania książek, oglądanie kącika z książkami dla dzieci, udział w zajęciach dotyczących Unii Europejskiej. Świętowanie Dnia Bibliotekarza – wręczanie przygotowanej przez dzieci laurki.

Współpraca z biblioteką pedagogiczną:

Zajęcia dotyczące legend warszawskich przygotowane i prowadzone przez edukatorkę z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie.

Promocja czytelnictwa:

1. Biblioteczka ustawiona w holu przedszkola - akcja,,Wędrujące książki''; stała wymiana książek dla dzieci wg zasad opracowanego regulaminu.
          2. Zorganizowanie konkursu plastyczno – fotograficznego dla rodzin przedszkolaków pt. ,,Mój ulubiony bohater literacki chciałby mieszkać w Warszawie''.
          3. Wystawa prac konkursowych oraz głosowanie na prace całej społeczności przedszkolnej.
          4. Spotkania z rodzicami - ,,Rodzinne czytanki'', wybieranie przez rodziców książek, czytanie ich dzieciom w wybrane dni tygodnia.

Tytuły wybranych zajęć edukacyjnych zrealizowanych w ramach programu:

1. Aktywne czytanie z dziećmi (ilustrowanie ruchem treści, tworzenie ilustracji, odgrywanie bohaterów.)
          2. Codzienne czytanie dzieciom książek z biblioteczki.
          3. Oglądanie teatrzyku Kamishibai. Ze starszą grupą tworzenie własnych historii do teatrzyku.
          4. Wspólne tworzenie przez dzieci własnych książek dla grupy.
          5. Tydzień dotyczący ciekawostek kulinarnych (na podstawie książek).
          6. Zajęcia dotyczące emocji (na podstawie książek np. Fergal się złości)
          7. Magiczna moc bajek – poznawanie bohaterów literackich.