• Specjaliści

LOGOPEDA

W naszym przedszkolu zajęcia logopedyczne prowadzi p. Kasia.

Zajęcia odbywają się we wtorki i środy w godz. 8.30-16.30

Zajęcia te, dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości są formą pomocy dziecku w kierunku wyeliminowania wykrytych w mowie nieprawidłowości.

Na początku roku szkolnego prowadzone są przesiewowe badania mowy, które pozwalają wyodrębnić grupę dzieci z wadami wymowy. Dzieci te zostają objęte terapią logopedyczną. Udział w zajęciach wymaga zgody rodziców.

Konieczne jest nawiązanie współpracy z rodzicami w celu postawienia diagnozy i zachęcenia do systematycznych ćwiczeń w domu, które są niezbędne do uzyskania pożądanego efektu logopedycznego.

Na podstawie ustalonej diagnozy rozpoczyna się terapia, która składa się z dwóch podstawowych etapów:

1. wywołanie prawidłowego wzorca artykulacyjnego danej głoski,

2. utrwalenie tego wzorca w mowie potocznej.

Zajęcia organizowane są w atmosferze życzliwości, zrozumienia i konsekwencji.

PSYCHOLOG

Nasze przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 7,
          ul. Narbutta 65/71 (tel. 22 849 99 98).

Psycholog tej poradni, p. Dorota Sulej  pełni dyżur w naszym przedszkolu
          w czwartki, w godzinach 08.00 - 12.00.

Dzieci objęte są opieką psychologiczną tylko i wyłącznie za zgodą rodziców dzieci.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu polega na:
          1. rozpoznawaniu indywidualnych możliwości i zaburzeń rozwojowych dzieci
          przedszkolnych,
          2. wspieraniu środowiska wychowawczego dziecka, udzielaniu pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych,
          3. rozwijaniu umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli (porady, konsultacje,
          prowadzenie lub zachęcanie do korzystania z warsztatów umiejętności wychowawczych),
          4. wspieraniu rodziców i nauczycieli w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych dzieci, (np. prowadzenie zajęć stymulujących rozwój umysłowy, instruktaże dla rodziców i nauczycieli),
          5. działalności profilaktycznej (szeroko pojęta profilaktyka dotyczy zapobiegania zarówno niepowodzeniom szkolnym, jak i problemom emocjonalnym i wychowawczym).

OFERTA PPP NR 7 NA ROK SZKOLNY 2022-23

Oferta zajec dla dzieci