• Meksyk w grupie Żabek- warsztaty podróżnicze.

• W dniu 24.04 w grupie maluchów odbyły się warsztaty podróżnicze. W trakcie ich trwania Pani Marta - Podróżniczka opowiedziała dzieciom o swoich pasjonujących przygodach w Meksyku. Żabki z zapartym tchem słuchały opowieści Pani Marty i z ciekawością oglądały przywiezione eksponaty. Podczas zajęć dużym zainteresowaniem cieszyły się kolorowe stroje oraz ogromne kapelusze zwane sombrero od słowa ,,sombra" oznaczającego po hiszpańsku ,,cień". Dzieci miały niepowtarzalną okazję zagrać na instrumentach muzycznych wykonanych z kaktusa, dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat kultury i przyrody Meksyku.

• Gość w przedszkolu- poznajemy zwierzęta w gospodarstwie.

• W dniu dzisiejszym grupa Żabek miała zajęcia o zwierzętach. Podczas ich trwania, dzieci utrwaliły sobie nazwy zwierząt gospodarskich oraz poszerzyły słownictwo o nowe pojęcia. Te ciekawe zajęcia zorganizowała dla nas ciocia Leona. W ramach prezentu otrzymaliśmy karty obrazkowe oraz memory. Bardzo dziękujemy!

• Wycieczka do Biblioteki Multimedialnej

• 27 marca "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Multimedialnej dla Dzieci i Młodzieży na ul. Tyniecką. Dzieci miały okazję zobaczyć jak funkcjonuje biblioteka, jakie zajęcia są organizowane na terenie budynku. Przedszkolaki uczestniczyły także w prezentacji różnych rodzajów książek.

• Warsztaty Wielkanocne

• 21 marca w grupie "Pszczółki" odbyły się Warsztaty Wielkanocne z udziałem rodziców. Spotkanie rozpoczęliśmy krótkim występem wiosenno - świątecznym, następnie przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały piękne stroiki wielkanocne. W ramach warsztatów powstały wyjątkowe ozdoby świąteczne. Gratulujemy wszystkim oryginalnych pomysłów!

• Dbamy o zęby

• Nasze przedszkole realizuje program edukacji zdrowotnej ,,Klub Mleczaka''. Grupa ,,Biedronek'', na zakończenie zajęć związanych z tematem, gościła Stomatologa - Babcię jednego z przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zęby, obejrzały model jamy ustnej i poznały metody walki z próchnicą. Bardzo dziękujemy!

• Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

• W minionym tygodniu grupa III „Motylki” wybrała się na pocztę, aby wysłać zebrane pieniądze w ramach akcji „Góra Grosza”.Razem zebraliśmy 198 złotych i 98 groszy.

Dziękujemy za udział w zbiórce!