• Przegląd plastyczno-literacki „Moja własna książeczka”.

•    27 maja b.r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród dzieciom, które wzięły udział w przedszkolnym  przeglądzie plastyczno- literackim „Moja własna książeczka”.
            Wyróżnienia w przeglądzie otrzymali: Ignacy z gr. I, Ignacy z gr. IV, Julia i Maja z gr.  V.

Serdecznie gratulujemy pięknych prac!
            Książeczki oglądać można jeszcze przez kilka dni na wystawie zorganizowanej w holu naszego przedszkola.

• Indie w grupie I ,,Żabki"

•    W dniu 28.05 b.r.  do  grupy Żabek zawitała podróżniczka Marta, by opowiedzieć nam o Indiach. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy dotyczących tego kraju.

Żabki miały okazję przebrać się w kolorowe stroje i dowiedziały się skąd pochodzi nazwa ,,Tadz Mahal".

Dzieci z dużym zaangażowaniem słuchały opowieści pani Marty.

Dziękujemy za tą kolorową podróż.

• Wizyta Motylków w Straży Pożarnej

•     W środę 15 maja 2024r. dzieci z grupy III odwiedziły Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 9 przy ul. Domaniewskiej w Warszawie.

Dzieci miały okazję obejrzeć pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach oraz garaż z pojazdami ratowniczymi. Jeden z wozów specjalnie dla nas wyjechał przed budynek, żebyśmy mogli do niego wsiąść oraz dokładnie obejrzeć jego wyposażenie. Dzieci przy okazji utrwaliły sobie numer alarmowy oraz przećwiczyły sposób wzywania pomocy.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc i opiekę nad dziećmi podczas naszej wycieczki.

• Dyżur wakacyjny

• Szanowni państwo,

Potwierdzeniem zapisu dziecka na dyżur w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane, jest wniesienie opłaty za wyżywienie w czasie dyżuru, w terminie 14 dni od dnia udostępnienia listy zakwalifikowanych, tj. do 23.05.2024r.

• Numer konta na który należy uiścić opłatę za żywienie:

• Stawka żywieniowa za dzień wynosi: 15,00 zł

Opłatę za cały okres dyżuru w wysokości 225,00 zł należy wpłacić na rachunek bankowy.
            W tytule przelewu należy wpisać:
            dyżur wakacyjny – imię i nazwisko dziecka- termin /okres, z którego dziecko będzie korzystało z dyżuru/.

Lista dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny zostanie opublikowana w dniu 28.05.2024r. o godz. 13.00

• Wyniki głosowania!

• 1 miejsce: Marcin i Zuzanna; Przedszkole  Nr 138; zdjęcie ,,Wiosna w Parku Dreszera''

2 miejsce: Kazio; Przedszkole Nr 138; zdjęcie ,,Świetlista łąka''

3 miejsce: Joanna i Maja; Przedszkole Nr 138; zdjęcie ,,Różowe czary Mokotowa''

Wyróżnienia:

Lidia; Przedszkole Nr 330 ,,Pod Modrzewiem''; zdjęcie ,,Mokotów, kocham go!''

Małgorzata; Przedszkole Nr 138; zdjęcie ,,Park Morskie Oko, jeziorko i plac zabaw. Moje ulubione miejsce''

Eliza i Laura; Przedszkole Nr 189 ,,Na Wierzbnie''; zdjęcie ,,Mozaika z Fabryki, z Cybernetyki''

Grzegorz i Maja; Przedszkole Nr 275; zdjęcie ,,Tuli Pan Mokotów?''

Kacper i Emila; Przedszkole Nr 199; zdjęcie ,,Królikarnia, mój Mokotów''

Gabriel i Weronika; Przedszkole Nr 138; zdjęcie ,,Ptasie śniadanie nad Mariną Mokotów''

Wystawę pokonkursową fotografii będzie można oglądać na ogrodzeniu naszego przedszkola od środy 15 maja.

Zwycięzców i wyróżnionych zapraszamy po odbiór nagród w dniach 15 - 29 maja.

Pozostałym uczestnikom prześlemy dyplomy na adres emailowy przedszkoli.

Życzymy wielu wspaniałych zdjęć i odkrywania uroków naszej dzielnicy :)

• Warsztaty historyczne u Żabek

•    W dniu 9 maja 2024r.  w grupie maluchów odbyły się  warsztaty historyczne ,,Życie codzienne we wczesnym średniowieczu ".

Zajęcia poprowadzone zostały przez prawdziwych rycerzy, podczas ich trwania dzieci dowiedziały się jak ubierano się w tamtym okresie historycznym, co się jadło oraz w jaki sposób spędzało się czas. Żabki zapoznały się z pełnym ubiorem rycerza, a zwieńczeniem zajęć był krótki pokaz ćwiczeń wykonywanych podczas treningów rycerskich.

• ul.Maklakiewicza 9a