• Uroczyste otwarcie przedszkola

• W dniu 7.10.2022r. odbyło się oficjalne otwarcie nowego budynku naszego przedszkola, w którym wzięły udział: władze dzielnicy Mokotów, radna m.st. Warszawy, dyrektorzy mokotowskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele związków zawodowych, Rady Rodziców, byli pracownicy placówki, prezes Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Politechnika”.

Pani dyrektor gorąco powitała wszystkich zaproszonych gości i zaprosiła do obejrzenia części
            artystycznej w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały swe umiejętności recytatorskie, aktorskie, wokalne, taneczne.

Po części artystycznej goście oglądali budynek i ogród przedszkolny.

Na zakończenie pani dyrektor w imieniu własnym i całej społeczności przedszkolnej podziękowała gościom za udział w tak ważnej uroczystości.

• Mokotowskie przedszkolaki na kółkach

• Drodzy rodzice,

nasze przedszkole bierze udział w akcji „Mokotowskie przedszkolaki na kółkach 2022’’.

Organizatorem akcji jest Przedszkole Nr 344.

Celem akcji jest zachęcanie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu, promowanie zdrowego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych w ruchu miejskim.

W dniach 10-31 października zachęcamy, aby każdy przedszkolak przyjechał na rowerze, bądź hulajnodze do przedszkola. W każdej z grup planowane są także zajęcia edukacyjne o zdrowym i aktywnym trybie życia.

Szczegóły akcji znajdują się na tablicach informacyjnych w szatniach grup.

• Nowy rok szkolny 2022/23

• Szanowni Państwo,

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny w nowym budynku przedszkola.

Codziennie zapraszamy dzieci od godz. 7.00. REGULAMIN PRZEDSZKOLA

Najpóźniej prosimy przyprowadzić dziecko do godz. 8.45.  RAMOWY ROZKŁAD DNIA

W pierwszym dniu lub później w razie potrzeby prosimy o przyniesienie wypełnionych i podpisanych upoważnień do odbioru dziecka (tylko w przypadku, gdy dziecko będzie odbierała inna osoba niż rodzice)

Druk upoważnienia dostępny jest tutaj:  DRUK UPOWAŻNIENIA lub w sekretariacie przedszkola.

Zebranie informacyjne dla wszystkich rodziców w grupach
            odbędzie się w dniu 8 września /czwartek/ o godz. 17.30

Ważne: w zebraniu nie uczestniczą dzieci.

• Wyprawka przedszkolaka

• Prosimy, aby każde dziecko rozpoczynające nowy rok szkolny miało ze sobą:

Wyprawka 3-latka

• podpisaną kołderkę/koc w poszewce/śpiworek o wymiarach160/200,
            • podpisaną piżamkę,
            • podpisany worek z kompletem ubrań na zmianę /zawieszony na szafce dziecka/,
            • wygodne kapcie na bezpiecznej podeszwie,
            • 2 duże pudełka chusteczek higienicznych /wyciąganych/,
            • paczkę chusteczek mokrych,
            • teczkę na prace plastyczne (format A4),
            • podpisany bidon na wodę do picia /250 ml/.

Wyprawka dla dzieci starszych:

• podpisaną piżamę /tylko 4-l., zeszłoroczna grupa maluchów, leżakowanie w I semestrze/
            • podpisany worek z kompletem ubrań na zmianę /zawieszony na szafce dziecka/;
            • wygodne kapcie na bezpiecznej podeszwie;
            • 2 duże pudełka chusteczek higienicznych /wyciąganych/,
            • paczkę chusteczek mokrych,
            • teczkę na prace plastyczne (format A4).
            • podpisany bidon na wodę do picia /250 ml/.

• PODZIĘKOWANIE

• W imieniu dzieci i pracowników naszego przedszkola serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom,

którzy z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla dzieci
            przedstawienie pt.,, Piotruś Pan''.

Dziękujemy za zaangażowanie,  ogromny wkład czasu, pracy włożonej w choreografię, stroje
            i odkrycie przed nami talentów aktorskich i plastycznych.

Dla widzów było to niezapomniane przeżycie!

• Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

• 01.06.2022r. /środa/

od godz. 09.30 do godz. 12.00

zajęcia ruchowe FUNNY JUDO z instruktorami w sali gimnastycznej dla obu grup

/dzięki uprzejmości taty Kazia z gr.I/

NIESPODZIANKA DLA DZIECI !!! - zapraszamy też wszystkich chętnych rodziców

• Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

• W naszym przedszkolu swoje miejsce znajdzie biblioteczka Wędrujących Książek. Każde Dziecko z naszego przedszkola może przynieść książkę, która nie jest już potrzebna, a w zamian wybrać inną.

• WAŻNE!!!

• Od poniedziałku, 4 kwietnia 2022r. kontynuujemy działalność w nowym budynku przedszkola przy ul. Maklakiewicza 9a.

Nasz nowy numer telefonu22 641 13 34

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie w czasie przeprowadzki, a szczególne podziękowania składamy dla:

• taty Kazia z I grupy
            • mamy Tymka i mamy Jeremiego z II grupy

• Ankieta dla mieszkańców Mokotowa

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów prowadzi badanie wybranych problemów społecznych w dzielnicy.

W  związku z powyższym  zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety.

Ankieta dla mieszkańców (rodziców) będzie aktywna do dnia 14.03.2022r. i  znajduje się pod poniższym linkiem:

• Dzieciaki Ratują Zwierzaki

• Dzięki Dzieciom i Rodzicom nasze przedszkole wsparło Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt ,,Jeżurkowo'' kwotą 601 zł. Pieniądze zostały zebrane w czasie kiermaszu pierników przygotowanych przez Maluchy oraz

Starszaki. Uczymy się pomagać!

• UWAGA - zawieszenie zajęć w grupie II

• Na podstawie pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie z dnia 25.01.2022r. i za zgodą organu prowadzącego,  w związku z potwierdzonym wynikiem testu na COVID-19 u jednego z dzieci  w grupie II, zajęcia w przedszkolu w grupie II zostają  zawieszone na okres:
                                         od  dnia 24.01.2022r. do dnia 31.01.2022r. /włącznie/.

• Bal karnawałowy w naszym przedszkolu odbędzie się
            w poniedziałek,  24 stycznia 2022r.

Szczegółowe informacje zostały podane w grupowych  wiadomościach mailowych.