• Program profilaktyczny ,,Wielki Słoń"

•  Szanowni Rodzice,

Fundacja Mederi jako organizacja pozarządowa będzie realizowała w naszym przedszkolu program profilaktyczny Wielki Słoń.
            W związku z tym zostaniecie Państwo zaproszeni na spotkanie informacyjne, które odbędzie się online za pomocą platformy Zoom.
            Poniżej krótka informacja o programie:

Celem niniejszego programu profilaktycznego pt. ,,Wielki Słoń” jest profilaktyka I – rzędowa w rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. W programie uczestniczyć będą dzieci i ich rodzice oraz pracownicy przedszkoli. Program profilaktyczny obejmuje:

- zajęcia dla dzieci, które będą odbywały się we wszystkich grupach wiekowych przedszkola (po 6 spotkań dydaktycznych w każdej grupie dzieci).  Zajęcia dla dzieci służące ćwiczeniu umiejętności społecznych, wzmacnianiu poczucia własnej wartości, wyrażaniu własnego zdania, stawianiu granic, radzeniu sobie w trudnej sytuacji (lęki);

- zajęcia dla rodziców przed realizacją zajęć z dziećmi służące przedstawieniu prowadzących, celu programu oraz omówieniu przebiegu spotkań dla dzieci i dorosłych;

- zajęcia seminaryjno – warsztatowe dla rodziców dzieci uczestniczących w programie po zajęciach z dziećmi przybliżające: • etapy rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym (m. in. potrzeby fizjologiczne, negatywizm, upór, onanizm, fantazje) • czynniki wzmacniające, stymulujące rozwój dziecka • najbardziej charakterystyczne zaburzenia rozwojowe (zaburzenia koncentracji uwagi, jąkanie, • brak samodzielności, lęki, agresja • bezpośrednie i odległe skutki stosowania traumatyzujących metod wychowawczych.

Harmonogram zajęć dostępny na tablicy informacyjnej w przedszkolu.

Linki do pierwszych zajęć dla rodziców i nauczycieli prześlemy kilka dni przed planowanym terminem spotkania.

Program jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.