• Dzieciaki Ratują Zwierzaki

• Nasze przedszkole bierze udział w 2 edycji akcji Fundacji CultureLab.

Dzieci dowiedzą się, jak żyją i jak chronione są foki oraz słonie. We współpracy z fundacją chcemy wesprzeć finansowo wybrane centrum rehabilitacji zwierząt.

• Koncert muzyki klasycznej

• 8 marca 2023 wraz z dziećmi z grupy Mrówki i Pszczółki wybraliśmy się na koncert muzyki klasycznej organizowany przez Filharmonię Dla Dzieci. Słuchaliśmy Mozarta, Bacha oraz muzyki filmowej skomponowanej przez znakomitego Johna Williamsa. Poznaliśmy też kilka instrumentów, m.in waltornię i flet piccolo. Podziwialiśmy piękne wnętrza Pałacu Staszica oraz świetnie się bawiliśmy :)

• Udział naszych wychowanków w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim „Zaczarowane słowa”.

•      Czwórka dzieci z naszego przedszkola wzięła udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 145 „Czterolistna Koniczynka”. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał „Znane i lubiane wiersze Doroty Gellner”. Miło nam powiadomić, że dwójka dzieci z naszego przedszkola zakwalifikowała się do II etapu konkursu, który odbył się w Filii MDK MOKOTÓW na ul. Odyńca.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za odwagę i podjęcie się niełatwej przecież dla przedszkolaków sztuki recytowania, a rodzicom za wsparcie i trud włożony w przygotowania

• Pomagamy

• Dziękujemy Państwu za wszystkie przyniesione rzeczy. Nasze dzielne przedszkolaki przygotowały kartki świąteczne z życzeniami dla Seniorów. Dzięki uprzejmości Taty Tadka z Grupy I paczki zostały dostarczone do DPS-u. Bardzo dziękujemy za pomoc.

• Spotkanie informacyjne

Zapraszamy rodziców dzieci kandydujących do naszego przedszkola

na spotkanie informacyjne,

które odbędzie się w dniu 07.03.2023r. /wtorek/

• Akcja - zbieramy stare klucze

•    Zachęcamy do udziału w zbiórce starych kluczy, kłódek, tzw. "małego złomu" dla fundacji "Akogo?" utrzymującej klinikę Budzik. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane Polskiemu Stowarzyszeniu Licencjonowanych Serwisów Kluczowych na złom, a pozyskane pieniądze trafią do fundacji.
                 Pudełko zbiórki znajduje się w przedszkolu pod tablicą informacyjną, przy wejściu na salę gimnastyczną.
            Akcja trwa od lutego do końca kwietnia b.r. W przypadku pytań zapraszamy do p. Ani z gr. II.

• Grupa II - wycieczka do Teatru Małego Widza

• 2 marca  grupa "Motylków" również wyruszyła na swoją pierwszą wycieczkę. W Teatrze Małego Widza dzieci obejrzały spektakl "Kosmos".

Przedszkolaki poznały planety bawiąc się w przestrzeni instalacji teatralnej związanej z kosmosem.

• Grupa I - Teatr Małego Widza

• 1 marca b.r. ,,Biedronki'' po raz pierwszy wzięły udział w wycieczce. W Teatrze Małego Widza dzieci poznawały inne planety, działając, oglądając i bawiąc się w przestrzeniach instalacji teatralnej ,,Kosmos''. Na zdjęciu widać, jak mali kosmonauci zbierają siły do międzygwiezdnej podróży.

• Grupa III- wycieczka do Teatru Guliwer

• 1 marca grupa Mrówki wybrała się na wycieczkę do Teatru Guliwer na przedstawienie pt.: "Jak się robi cyrk?". Dzieci miały okazję zobaczyć trochę magii na scenie, niesamowite efekty specjalne oraz bardzo ciekawą grę aktorów. Przedszkolaki wróciły zachwycone i nie mogą doczekać się kolejnego wyjścia, które już wkrótce.